Aleksandrow_Lodzki_top_-_004.jpg
Ochrona Środowiska
Komunikaty
Wprowadzono: 17.09.2013
Liczba wyświetleń: 9786
PDF
DRUKUJ

......................................................................................................................................................

Urząd Miejski przypomina o zastępczym wywozie odpadów komunalnych, zmieszanych w pojemnikach, z nieruchomości zamieszkałych, dla których odbiór odpadów przypada na poniedziałek 26 grudnia - drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, odbiór odbędzie się w sobotę 24 grudnia 2016 r. Prosimy o wystawienie pojemników do odbioru przed godziną 6:00.

Zastępczy wywóz dotyczy następujących ulic i miejscowości:

Aleksandrów Łódzki:

1-go Maja, Bolesława Śmiałego, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Daszyńskiego, Dąbrówki, Dębowa, Górna, Kaczeńcowa, Kazimierza Odnowiciela, Kątna, Kingi, Kołłątaja, Kordeckiego, Plac Kościuszki, Królowej Jadwigi, Ludowa, Łęczycka, Mieszka I, Miłosza, Noworudna, Przemysława II, Pusta, Rafałki, Rudna, Rzeczna, Sienkiewicza, Staszica, Strumykowa, Ściegiennego, Targowy Rynek, Warszawska, Wąska, Wiatraczna, Władysława Hermana, Żeromskiego

Ciężków:

Ciężków, Akacjowa, Calineczki, Grzybowa, Lawendowa, Lipowa, Leszczynowa, Na Górce, Platanowa, Spokojna, Szyszkowa, Topolowa

Łobódź (tylko numery 30K i 30L)

Rąbień:

Aleksandrowska, Boczna, Deszczowa, Kościelna, Krecia, Liściasta, Mokra, Okrężna, Wycieczkowa, Ziemiańska

Rąbień AB:

Chińska, Konwaliowa, Liliowa, Prosta, Tulipanowa, Wycieczkowa, Wysiedlonych, Ziemiańska

Ruda Bugaj:

Ruda Bugaj, Baśniowa, Jana III Sobieskiego, Jana Kazimierza, Królewska, Kryształowa, Mała, Podleśna

Stary Adamów:

Stary Adamów, Aleja Bzów, Cicha, Działkowa, Karolewska, Krasnoludków, Nastrojowa, Promyka

......................................................................................................................................................

Począwszy od 12 grudnia 2016 r. do końca roku, do skrzynek pocztowych na nieruchomościach, dostarczane będą harmonogramy odbioru odpadów na rok 2017.

W związku z tym prosimy o sprawdzanie przychodzącej korespondencji. Razem z harmonogramem będzie dostarczana informacja dotycząca obowiązujących zasad odbioru odpadów komunalnych, którą można pobrać poniżej (Informacja do harmonogramu.pdf).

Jednocześnie informujemy, że harmonogramy dostępne są w Wydziale Inwestycji, Ochrony Środowiska i Rolnictwa przy Placu Kościuszki 4 w pokoju nr 5 (I piętro) oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego pod adresem: http://www.aleksandrow-lodzki.pl/strona-348-Harmonogramy_wywozu_odpadow.html

Informacja do harmonogramu - pobierz

......................................................................................................................................................

UWAGA

W związku z powtarzającymi się przypadkami wystawiania odpadów zielonych w workach przeznaczonych do zbiórki posegregowanych odpadów papieru (niebieski), szkła (biały) lub tworzyw sztucznych (żółty) pragniemy przypomnieć, że odpady zielone (skoszona trawa, liście) należy zbierać i udostępniać do odbioru we własnych workach o pojemności max. 120l., których waga po załadowaniu nie przekracza 30 kg. Worki udostępniane przez wykonawcę, firmę WNSiP Professional, służą wyłącznie do zbierania w nich odpadów posegregowanych: worki niebieskie do zbiórki papieru, worki białe do zbiórki szkła, worki żółte do zbiórki odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych, metalu oraz opakowań wielomateriałowych. Umieszczenie w udostępnionych przez firmę workach innych odpadów niż zgodnych z ich przeznaczeniem (np. odpadów zielonych) może skutkować nieodebraniem odpadów lub wyposażeniem danej nieruchomości w mniejsza ilość worków do segregacji.

......................................................................................................................................................

Informujemy, ze od 4 stycznia 2016 roku ulegną zmianie dni odbioru odpadów komunalnych w niektórych rejonach.


Zmiany dotyczą następujących ulic:

 

Aleksandrów Łódzki, ul. Piaskowa - zamiast czwartku wywozy będą się odbywać we wtorki.

Aleksandrów Łódzki, ul. Wolska oraz ul. Krzywa - zamiast środy wywozy będą się odbywać w czwartki.

Aleksandrów Łódzki, ul. Niemena - zamiast piątku wywozy będą się odbywać w środy.

Rąbień, ul. Słowiańska - zamiast poniedziałku wywozy będą się odbywać w środy.

Nowy Adamów, ul. Dobrej Wróżki, ul. Gajowa, ul. Nastrojowa - zamiast poniedziałku wywozy będą się odbywać w środy.

Kolonia Brużyca, ul. Chabrowa, ul. Ciechowskiego, ul. Kąkolowa, ul. Niemena, ul. Piotrkowska, ul. Sadowa, ul. Zaciszna - zamiast piątku wywozy będą się odbywać w środy.

 


Szanowni Państwo. W związku z rozstrzygnięciem przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, informujemy, że od 1 listopada 2015r. odbiorem odpadów na terenie całej Gminy Aleksandrów Łódzki zajmować się będzie firma WNSIP „Professional” z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim przy ul. Piłsudskiego 6/8.

Odbiór odpadów z nieruchomości zamieszkałych odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach, nie ulegają zmianie dni i godziny odbioru odpadów, a także zasady odbioru z podziałem na odpady zmieszane (w pojemnikach) i odpady posegregowane (w workach). Nie ulega również zmianie stawka opłaty za odbiór odpadów.

POJEMNIKI

Od 26 października 2015r. nastąpi wymiana pojemników, w szczególności na terenie sektora II. Firma „Sanator”, która dotychczas obsługiwała teren gminy (wsie), będzie pojemniki odbierać (wraz z odpadami). W tym samym czasie nowy operator będzie wstawiać nowe pojemniki.

Właściciele nieruchomości, którzy otrzymali informację o wymianie pojemników, proszeni są o ich wystawienie w dniu obioru odpadów posegregowanych

 ODPADY ZIELONE

Od listopada 2015 r. odpady zielone będą odbierane 1 raz na dwa tygodnie, w dniu odbioru odpadów posegregowanych. Nie będzie obowiązku telefonicznego zgłoszenia odbioru.

W zamian za zwiększoną częstotliwość odbioru odpadów zielonych, operator nie będzie wyposażać mieszkańców w worki na odpady zielone.

Od początku listopada jedynym miejscem zbierania odpadów zielonych, poza harmonogramem, jest Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Aleksandrowie Łódzkim (teren GS-U, wjazd od ul. Chopina). Kontener na terenie firmy „Sanator” w Rąbieniu zostanie usunięty.

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW

 

W ostatnim tygodniu października właściciele wszystkich nieruchomości otrzymają harmonogram odbioru odpadów na okres od listopada do grudnia 2015r. W związku z tym prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na zawartość Państwa skrzynek pocztowych. Nowe harmonogramy będą również dostępne na stronie internetowej www.aleksandrow-lodzki.pl, w zakładce „Odbiór odpadów komunalnych”.

 


Szanowni Państwo,

W związku z powtarzającymi się problemami związanymi z odbiorem śmieci od niektórych mieszkańców Miasta i Gminy Aleksandrów Łódzki, Urząd Miejski przypomina, iż każdy właściciel zabudowanej nieruchomości ma obowiązek, zgodnie z ustawą z dnia 17 maja 1989 r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne ( tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287; art. 47b, pkt. 1, 2 i 4), oznakowania swojej posesji. Również ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej z 04 marca 2010 r., nałożyła obowiązek uporządkowania tabliczek adresowych nieruchomości.

Zgodnie z zapisami obu ustaw każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek w ciągu 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o nadaniu numeru porządkowego, umieszczenia w widocznym miejscu, na ścianie frontowej budynku, tablicy z numerem posesji. W sytuacji, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym, obowiązkowo umieszcza się również na ogrodzeniu.
W związku z powyższym APELUJEMY do wszystkich właścicieli, administratorów, użytkowników nieruchomości o umieszczanie w odpowiednim miejscu i należyte utrzymanie tabliczki z numerem porządkowym.
Prawidłowe umieszczenie informacji o numerze nieruchomości służy przede wszystkim interesom odpowiednich służb wykonujących usługi z zakresu użyteczności publicznej, jak: pogotowie ratunkowe, gazowe, straż pożarna, policja itp.
UWAGA:
Zobowiązuje się również właścicieli nieruchomości położonych przy nowo nazwanych ulicach (w większości na terenach wiejskich), lub na terenach, na których numeracja porządkowa została wcześniej wprowadzona, a właściciele nie dopełnili powyższego obowiązku, o składanie w Urzędzie Miejskim odpowiednich wniosków o nadanie numeru porządkowego.

 


 

 

 


 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Bez nazwy-1.jpg
OCZYSZCZALNIA.jpg
BANEREK_patronat.jpg
karta seniora_strona.jpg
BANNEREK WWW.jpg
selektywna.jpg
piesek banner.jpg
odpady.jpg
klienta nieslyszacy.jpg
Bez nazwy-1.jpg
ul. Wola Grzymkowa (działki 168 i 172), 95-070 Aleksandrów Łódzki
dodano: 2017-02-26
ul. Sobień (7319 m²), 95-070 Aleksandrów Łódzki
dodano: 2017-02-26
ul. Wysiedlonych (3000 m²), 95-070 Aleksandrów Łódzki
dodano: 2017-02-26