Aleksandrow_Lodzki_top_-_004.jpg
Aktualności - Najnowsze
"Sami swoi. Za kulisami komedii wszech czasów"
Wprowadzono: 10.05.2017
Liczba wyświetleń: 152
grafika

Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza18 maja 2017 (czwartek) o godz.18.00  na spotkanie z Dariuszem Koźlenką, autorem książki „Sami swoi. Za kulisami komedii wszech czasów” W spotkaniu weźmie udział Jerzy Janeczek odtwórca roli Witii Pawlaka w kultowym filmie. Będzie mozliwość kupienia książki i zdobycia autografów od zaproszonych gości.

 

 Spotkanie odbędzie się w czytelni biblioteki. Aleksandrów Łódzki, pl. Kościuszki 12.

"Sami swoi" to kultowy dla wielu pokoleń film. W swojej książce Dariusz Koźlenko opisuje fenomen tej komedii wszech czasów i szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego niemal pięćdziesiąt lat po premierze "Sami swoi" nadal bawią Polaków i wciąż zdobywają nowych fanów.

W książce "Sami swoi. Za kulisami komedii wszech czasów" znajdują się rozmowy z twórcami filmu. Autor spotyka się z Sylwestrem Chęcińskim - reżyserem filmu, z Andrzejem Mularczykiem - autorem scenariusza, z operatorem kamery Andrzejem Ramlauem, ze scenografem oraz kostiumologami. Rozmawia również z aktorami, którzy stworzyli niezapomniane kreacje - Jerzym Janeczkiem i Iloną Kuśmierską, z Witoldem Pyrkoszem i Ryszardem Kotysem. Rozmowy te odsłaniają kulisy powstawania najzabawniejszego polskiego filmu, które okupione było bardzo ciężką pracą. Z kart książki dowiadujemy się o zawodowej rywalizacji między dwoma głównymi bohaterami - Władysławem Hańczą i Wacławem Kowalskim, o tremie debiutantów i aktorskich ambicjach. Poznajemy historię zmieniającego się w trakcie kręcenia scenariusza oraz postsynchronów, które uratowały film. W książce Koźlenko nie brakuje też humoru. Autor przytacza anegdoty z planu, a także przedstawia wcześniej niepublikowane szczegóły produkcji "Samych swoich".

Dariusz Koźlenko  – wiceprezes Fundacji Projektor Kultury, wydawcy „Projektora Kulturalnego”. Przez ostatnie sześć lat dziennikarz „Newsweeka”. Wcześniej pracował m.in. w „Super Ekspresie", „Ozonie” i „Dzienniku”, publikował w „Polityce”, „Rzeczpospolitej”. Dwukrotnie wyróżniony przez SDP. Współautor książki „Leo zawodowiec. Jak Beenhakker odmienił Polaków”.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 23.05.2017
Autor: Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim
grafika
grafika
grafika
grafika
dniwwwwww.jpg
Bez nazwy-3.jpg
OCZYSZCZALNIA.jpg
BANEREK_patronat.jpg
karat duzej rodziny _banerek.jpg
banerek 980x264 2017.jpg
BANNEREK WWW.jpg
karta seniora_strona.jpg
selektywna.jpg
piesek banner.jpg
odpady.jpg
klienta nieslyszacy.jpg
Bez nazwy-1.jpg
Dzisiaj jest: Wtorek, 23 maja 2017 r.
UTW.jpg
ul. Daszyńskiego, Pusta, Rudna, Jana III Sobieskiego 91-99 i 107, 95-070 Aleksandrów Łódzki
dodano: 2017-05-23
ul. Brużyczka Księstwo (20 ha), 95-070 Aleksandrów Łódzki
dodano: 2017-05-23
ul. Sobień (7319 m²), 95-070 Aleksandrów Łódzki
dodano: 2017-05-23