Karol Hoffmann Sportowcem Roku 2016
Wprowadzono: 15.02.2017
Liczba wyświetleń: 2136
grafika

Sportowcem Roku Aleksandrowa Łódzkiego 2016 został trójskoczek Karol Hoffmann, olimpijczyk z Rio de Janeiro i srebrny medalista mistrzostw Europy w Amsterdamie. Gala finałowa odbyła się w środę (15 lutego) w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie Łódzkim.

Plebiscyt rozpoczął się od wyróżnień, podczas których zostali uhonorowali pasjonaci sportu trenujący na co dzień swoją ulubioną dyscyplinę sportu. To osoby startujące w kategoriach 50 +:
Anna Mazgaj – mistrzyni świata w kolarstwie górskim MTB 50+
Arkadiusz Cichecki – wicemistrz Europy w triathlonie na dystansie Iron Man 55 +
Radosław Myszkowski – kolarz startujący w kategorii Masters 70 + podbijający wyścigi na całym świecie.

Towarzystwo Sportowe Sokół Aleksandrów otrzymało wyróżnienie za rozwój i wyniki sekcji sportowych wraz z pierwszą drużyną grającą w III lidze łódzko mazowieckiej. Zespół pod wodzą trenera Michała Bistuły wywalczył 3 miejsce w lidze w sezonie 2015/16.

Mecenasem Sportu został przedsiębiorca wspierający Sokół Aleksandrów – Mieczysław Majewski z firmy Konsport.

A kto został laureatem w kategoriach, na które można było głosować przez portal aleludzki.pl?
Imprezą Roku wybrano Aleksandrowską Strefę Kibica. Trenerem Roku został Leszek Lipiński. Drużyną Roku wybrano Sztafetę Młodzików 4 x 100 m, reprezentującą MKS Aleksandrów. Młodzieżowym Sportowcem Roku został skoczek w dal i trójskoczek Jakub Andrzejczak, na drugim miejscu była reprezentantka Polski w siatkówce Julita Piasecka z UKS Czwórki Aleksandrów. Na trzecim miejscu koszykarka Agata Maciejewska z UKS Basket Aleksandrów.

W kategorii Sportowiec Roku zwyciężył Karol Hoffmann – ubiegłoroczny olimpijczyk i wicemistrz Europy w trójskoku. Drugi był Damian Stasiak – walczący na co dzień w MMA w największej światowej federacji UFC. Trzeci był pływak Marcel Wągrowski z Olimpijczyka Aleksandrów. Wręczono również nagrody i stypendia dla najlepszych sportowców i trenerów.

Na koniec wystąpił Bartek Grzanek, jeden z najbardziej uzdolnionych wokalistów w Polsce. Finalista Mam Talent.

Na fotorelację z gali zapraszamy w czwartek, a relację telewizyjną w piątek. (Michał Kiński)